Telefon
WhatsApp
Özel Halk Otobüsü sahiplerinden İBB önünde eylem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'de bulunan binası önünde toplanan Özel Halk Otobüsü sahipleri, İBB'den kendilerine ödeme yapılmadığını belirterek eylem yaptı. Otobüs sahipleri adına konuşan Erhan Güneş, "Biz, Özel Halk Otobüsü esnafı olarak ne istiyoruz? Bakın bizim iki önemli problemimiz var, bir ödemeler. Ödemelerle ilgili, İBB bürolarıyla beş yıldır sürekli görüşmeler içerisindeyiz. Fakat her seferinde bu ay düzelecek, seçimden sonra düzelecek bu şekilde süregelen bir durum oldu.

Haberin Devamı

Bu iş artık sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır. Bizim istediğimiz, İBB bürokratlarından ve Sayın Ekrem başkandan şunu istiyoruz; derhal 5 şirket ve 3 kooperatife ödemelerin zamanında yapılacağı ve içeride birikmiş olan 4,5 milyar TL alacağın programlı bir şekilde hangi tarihlerde ödemenin yapılacağı esnafa bildirilmesini talep ediyoruz. Biz bürokratların sözüne güvenmiyoruz, biz bürokratlardan söz değil, yazılı resmi açıklama bekliyoruz. Bizim ikinci önemli problemimiz ise biz İETT Genel Müdürlüğü ile çok büyük bir problem yaşıyoruz. İETT Genel Müdürlüğü sahada çalışma arkadaşlarımıza çok büyük bir mobing uyguluyor. Araçlarımıza şoförler çalışamayacak duruma gelmiş. Aracın ön tarafına şoförün gözünün ortasına kamera koymuş kulağını kaşısa rapor, su içse rapor, elma yese rapor bu mobingin kaldırılmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

Haberin Devamı

Özel Halk Otobüsü sahiplerinden İBB önünde eylem

"ÖDEMEYLE İLGİLİ SIKINTI DEVAM EDECEK, BUNU NET BİLİN"

Yapılan görüşme sonrası konuşan Erhan Güneş, "İçeride İBB yetkilileri ile 1 saatlik bir görüşme yaptık. Bu görüşme neticesinde bize bu ay ekstra 3 bin 41 araca 400 milyon daha ekstra ödeme yapacaklarını yani 1 milyon 200 bin lira olarak yapacaklarını totalde bu ay için. Temmuz ayı içinde gelir vergileri olduğu için, içerideki hak edişin neredeyse yüzde 50'sini kapatabilecek şekilde ekstra bir ödeme yapacağız dediler. Bu şekilde bir ödeme yapacağız dediler. Tabi bunlar hepsi konuşulanlar, ben kendilerinden yazılı talepte bulundum, tabi ilgili birimlerle konuşmadan hemen yazıyı bana veremeyeceği için bu şekilde söyledi. Özellikle ödemeyle ilgili sıkıntı devam edecek, bunu net bilin. Göksel başkan çıktı, orada bir açıklama yaptı ödemeyle ilgili herhangi bir garanti şu an yok. Temmuz ayında gelecek olan, İBB'ye gelecek olan gelir vergisinden dolayı ekstra bir ödeme yapılacağının sözünü verdiler. Daha sonra İETT Genel Müdürlüğünün Özel Halk Otobüsü camiasına uygulanmış olduğu psikolojik mobing için özellikle araç içi kamerayla ilgili görüşme yapacaklar. Bununla ilgili bu denetimi azaltacaklar, denetimi kaldırmaya çalışacaklar e-denetimi. İkinci bir talebimiz İETT'nin istasyonlarında araçlarımız TÜVTÜRK ile ilgili sıkıntıları söyledik. Dedi ki, siz en azından muayenede zaten para vermiyorsunuz, en azından denetimlerinizi sıklaştırmayın. Her şeye ağır kusur yazıp saatleri kesmeyin. Bununla ilgili birimlere de yazı yazacaklar. Bize tekrar ikinci bir randevu verdiler Haziran'ın 14'ü tekrar yetkililerle görüşeceğiz. Bu görüşme neticesinde bir yol haritası çizecekler. Şu anlık yapabilecekleri şeyler bunlar" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Özel Halk Otobüsü sahiplerinden İBB önünde eylem

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Merkez Nöbetçi Eczaneler

Adıyaman/Merkez
Deniz Eczanesi
0537 737 86 90
Yunus Emre Mah. Şifa Cad. 29149. Sokak 400 Yataklı Araştırma Hastanesikarşısı No:5A


Adıyaman/Merkez
Alev Eczanesi
0416 216 39 24
Eskisaray Mah.Gölbaşı Cad. Maraş Pastanesi yanı No:6


Adıyaman/Merkez
Turan Eczanesi
0416 214 62 77
Varlık Mah.1504. Sokak Askerlik Şubesi arkası No:8/A


Sinop/Merkez
Gökçe Eczanesi
03682611536
KEFEVİ MAHALLESİ DERVİŞ SARABİL CADDESİ NO.2/AA


Karaman/Merkez
Seda Koçak Eczanesi
0338 214 70 71
Perşembe Pazarı Civarı 2 Nolu Sağlık Ocağı Yanı Alişahane Mah. 197. Sok. No:12/A


Karaman/Merkez
Zeki Eczanesi
0338 213 17 77
Yeni Devlet Hastanesi Karşısı Gevher Hatun Mah. 1984. Sok. No: 52/D KARAMAN


Anket

E-Bülten Aboneliği