Telefon
WhatsApp
Sağlık çalışanlarını enflasyona ezdirmeyin!

Enflasyon artışlarından verilecek zamma mahkûm edilen sağlık çalışanlarının bunu hak etmediğini belirten Taşkın, uzun mesai ve ağır çalışma koşulları karşısında sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığı enflasyon artışına bağlanmamalıdır, dedi. Enflasyonun Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında %5,45 arttığına dikkat çeken ve enflasyonun ilk 6 ayında yüzde 3'ü geçerse, geçilen miktarda zam alınacağına dikkat çeken Taşkın, dövizdeki hareketlilikle birlikte benzin ve mazota yapılan zamların temel gıda fiyatlarını etkilediğini belirterek, özellikle sağlık çalışanlarının enflasyona bağlı olarak maaşlarındaki kayıplarının telafi edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Memur ve emeklinin durumu her geçen gün kötüleşiyor. %7 büyüme gerçekleştiğini açıklayan hükümet, ne yazık ki refah payından özellikle pandemi sürecinde ağır çalışma koşullarıyla mücadele eden sağlık çalışanlarının yararlanmasını sağlayamadı. Temel gıda fiyatlarına her ay zam geliyor ama sağlık çalışanlarının maaşları yerinde saydığı gibi enflasyon karşısında sürekli eriyor.

 

Sağlık çalışanları, milletine hizmet için gece gündüz özverili bir şekilde görev yaparken yetkililerin de sağlık çalışanlarına verdiği vaatleri yerine getirmesini bekliyoruz. Sağlık çalışanları; ekonomik ve sosyal olarak yaşam ve işyerlerinin olumsuz şartlarının iyileştirilmesini, uzun mesaiye son verilmesini, nöbet ücretlerinin günün şartlarına göre yeniden düzenlenmesini, tüm ödemelerin tek kalem de yapılması ve emekliliğe yansıtılması için yeni bir düzenleme yapılmasını, vergi diliminin %15'te sabitlenerek vergi yükü altından kurtarılmasını beklemektedir. Bunların yanı sıra yaklaşmak olan Kurban Bayramı'nda sağlık çalışanlarına 1.500 lira bayram ikramiyesi verilmesi yönünde acil bir çalışma yapılmasını istemektedirler.

 

Sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilmesini beklemekteyiz. Sorunları görmezlikten gelmek ve talepleri duymamak sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu düşürmektedir. Bu nedenle, yetkililerin verilen sözleri bir an önce hayata geçirmelerini beklemekteyiz. Yetkililerin dikkatini çekmekte yarar gördüğümüz bu konuların kısa zamanda hayata geçirilmesini sağlık çalışanları açısından önemli görüyoruz."

hrc medya

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Merkez Nöbetçi Eczaneler

Adıyaman/Merkez
Karagöz Eczanesi
0416 225 10 26
Yunus Emre Mah. Şifa Cad. 400 Yataklı Araştırma Hastanesi karşısı No:24 F


Adıyaman/Merkez
Mehmetyapıcı Eczanesi
0416 214 21 39
Atatürk Cad İş Bankası Merkez Çarşı Şubesi yanı No:40/B


Adıyaman/Merkez
Hazal Eczanesi
0544 224 90 68
Esentepe Mahallesi 4. Murat Bulvarı TPAO Bölgesi K12 konteyneri No:55 Merkez / Adıyaman


Sinop/Merkez
Şifa Eczanesi
03682715732
KORUCUK KÖYÜ TIRKISLAR MAH. NO:10/B


Karaman/Merkez
Bender Eczanesi
0338 214 28 78
KERVANSARAY GEÇİDİ ASKERLİK ŞUBESİ CİVARI TIP MERKEZİ KARŞISI Tahsin Ünal Mh. Şamkapı Cd. Kervansaray Geçidi No:53 KARAMAN


Karaman/Merkez
Büşra Aba Eczanesi
0338 408 22 80
DEVLET HASTANESİ ACİL KAPISI KARŞISI GEVHER HATUN MAH. 1829. SOK. NO:13/A KARAMAN


Anket

E-Bülten Aboneliği